Zwycięstwo wicemistrza Ekstraklasy po 2 golach Ivi Lopeza w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Europa Conference League!

Zwycięstwo wicemistrza Ekstraklasy po 2 golach Ivi Lopeza w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Europa Conference League!

Piłkarscy fani z Polski są przyzwyczajeni do tego, że zespoły piłkarskie z Polski nie odnoszą sukcesów w Europie. Fantastycznym tego przykładem może być chociażby to, że największym sukcesem ostatniej dekady jest to, iż w 2016 roku Legia Warszawa wywalczyła awans do grupowych zmagań Champions League. Oczywiście nie dało się w tamtym okresie zakwalifikować do następnej fazy, jednakże przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Champions League w tamtym sezonie była niesamowicie fascynująca. Z całą pewnością nie można tak ocenić przygody z Champions League zespołu Lecha Poznań, który wygrał tytuł w minionym sezonie. Już w I rundzie eliminacji ekipa mistrza polskiej Ekstraklasy wyeliminowana została z rywalizacji o Ligę Mistrzów. Właśnie dlatego musi toczyć mecze na najniższym poziomie rozgrywek klubowych a dokładnie Lidze Konferencji.

Nie da się ukryć, iż gigantyczne oczekiwania wielbiciele futbolu z Polski pokładają w drużynie wicemistrza polskiej ligi. Od pierwszego meczu eliminacji klub trenowany przez trenera Marka Papszuna radzi sobie doskonale. Gra wicemistrz ligi polskiej wygląda bardzo dobrze dla widza i widać, że został tam wdrożony konkretny projekt. W tym miejscu trzeba też pochwalić zarząd tej drużyny, który świetnie się dogaduje z Papszunem. W Częstochowie dzięki temu został utworzony zespół, który da radę rywalizować o sukcesy w europejskich rozgrywkach. Sympatycy piłkarscy z Polski nie bez powodu liczą, że wicemistrz Polski da radę zakwalifikować się do Europa Conference League, ale również wygra mistrzostwo. Niezwykle blisko ten cel był w poprzednim sezonie, ale na przestrzeni ostatnich kolejek brakowało już klubowi wicemistrza PKO Ekstraklasy mocy. W czwartek wieczorem ekipa z Częstochowy rozgrywała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Mnóstwo specjalistów piłkarskich uważało, że wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę bez bez większych komplikacji dać sobie radę z przeciwnikiem. Wicemistrz polskiej Ekstraklasy finalnie triumfował wynikiem 2:0 po 2 trafieniach Iviego Lopeza. Ten triumf znacząco przybliżył ich do zakwalifikowania się do czwartej rudny eliminacji Europa Conference League.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy