Rozgrywka finałowa w tym sezonie nie dla reprezentantów Realu Madryt! Wspaniały półfinał gwiazd Chelsea Thomasa Tuchela!

Rozgrywka finałowa w tym sezonie nie dla reprezentantów Realu Madryt! Wspaniały półfinał gwiazd Chelsea Thomasa Tuchela!

Najczęściej uprawiana dyscyplina sportu na naszej planecie to w czasach dzisiejszych piłka nożna. Nie powinien dziwić fakt, że piłkarskie starcia poszczycić się mogą wielkimi wynikami oglądalności, ponieważ kibiców tego sportu istnieje ogromna ilość. Dlatego że opłaty za piłkarskie gwiazdy z roku na rok coraz większe i tak właśnie drużyny są w stanie pozyskiwać dużo więcej środków finansowych. W poprzednim tygodniu rozegrane zostały pojedynki półfinałowe rozgrywek Champions League. Dowolnie wybrany obeznany sympatyk piłki nożnej doskonale wie o tym, jak niezwykle kluczowe to są pojedynki. Naprzeciw w spotkaniu 1/2 finału do boju stanęły kluby madryckiego Realu oraz londyńskiej Chelsea, i z tego powodu każdy wiedział, że można się spodziewać bardzo dobrego pojedynku. Obydwa zespoły zaprezentowały świetne piłkarskie zdolności i bez wątpienia półfinał nie zawiódł wyobrażeń kibiców nożnej piłki. Dobrze jednak zrozumieć to, że do finału wskoczyć miała szansę wyłącznie jedna z tych ekip i zawodnicy oraz szkoleniowcy byli tego świadomi.

W społecznościowych mediach to spotkanie 1/2 finału było też przedstawiane jako starcie 2 młodych oraz świetnie spisujących się trenerów. Zidane Zinedine oraz Tuchel to szkoleniowcy, którzy w czasie ubiegłych lat w trenerskim świecie byli w stanie zbudować sobie uznaną renomę. Jako selekcjoner obecnego mistrza La Liga Zinedine Zidane okazję miał na czwarty swój finałowy mecz Champions League w przeciągu ostatnich 5 lat. Pomimo tego to z całą pewnością fenomenalne dokonanie, to jednak prowadzona przez niego ekipa nie była w stanie wywalczyć awansu. Chelsea Londyn ograła mistrza hiszpańskiej ligi i zapewniła sobie awans do finałowego pojedynku Ligi Mistrzów. Zawodnicy prowadzeni przez Tuchela zaprezentowali wybitne spotkanie w tamten dzień i warto zdawać sobie sprawę z tego. Obecni hiszpańscy mistrzowie mogą cieszyć się tym, że stracili małą liczbę bramek, ponieważ grali bardzo słabo. W finałowej batalii Londyńska Chelsea zagra z Manchesterem City.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy